רכבים חשמליים הופכים לנפוצים יותר על הכביש. יתרונותיהם הבולטים של הרכבים החשמליים הם נוחות ויעילות, לצד צמצום זיהום ופגיעה בסביבה

מדריך לבחירת רכב חשמלי - EV MOTORS

ֿההיצע של רכבים חשמליים הולך וגדל  על כן, יש כמה טיפים חשובים שכדאי לדעת לפני שבוחרים את הרכב החשמלי המתאים עבורכם. 

טווחי הנסיעה

אחד הגורמים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון הוא טווח המרחק שתכסו מדי יום בעזרת הרכב החשמלי. אם אתם נוסעים לעבודה או למקום הלימודים והמרחק היומי הממוצע, אינו גדול, כלי רכב חשמלי הינו פתרון מצוין עבורכם. אבל אם הרכב החשמלי משמש אתכם לנסיעות ארוכות בתדירות גבוהה, כלי רכב חשמלי לא בהכרח מתאים לכם.

בדיקה מקדימה

חשוב לבדוק את הרכב לפני הקנייה. זה כלל נכון לכל רכב, חשמלי או לא חשמלי. אבל במקרה שלנו, נכון שבעתיים: בדקו את הרכב החשמלי היטב לפני הקנייה, בדקו את הסוללה, את פרישת תחנות הטעינה באיזור מגוריכם (כאמור בהתאם לטווח ותוואי הנסיעה הנפוצים שלכם), בדקו שזמן הטעינה אינו ארוך מדי ובנסיעת המבחן, בדקו את צריכת הסוללה בהתאם לקילומטראז׳ ובמהירויות שונות.

התייעצו גם אונליין עם לקוחות שרכשו כלי רכב זהה והיעזרו בניסיונם המלצת המומחים היא לבדוק היטב את המכונית, להסתכל על כל החלקים ולנסות את הרכב. בדוק את הסוללה ואת התחנות של הרכב, וודא שזמן הטעינה אינו ארוך מידי, וייתכן שתרצה לבדוק את תנועת המכונית בין דקות קילומטראז’ ובמהירות שונה בכלל. כלי נפרד לעוזר לאתר כלי רכב חשמלי מתאימים וניסיונם מראה שכדאי לקחת את הזמן לזהות את הפעולות הנחוצות לבדיקה לפני הקניה.

תמיכה טכנית ושירות לקוחות

כמו כל מוצר חשמלי, גם רכב חשמלי לעיתים יהיה זקוק לתמיכה טכנית ולפתרון תקלות, שאת חלקן אפשר לפתור במהירות רבה. לכן חשוב לוודא לפני הקנייה כי התמיכה המגיעה עם כלי הרכב עונה בדיוק לצרכים ולרצונות שלכם: שאלו את איש המכירות כל שאלה בעניין, התקשרו לחברה או למוקד, ודאו מבעוד מועד מהי האחריות ואיך מתמודדים עם תקלות ובעיות, כדי שתוכלו לנסוע בראש ובלב שקטים.